BAMBISCHOOL – Cesta po Evropě – díl 2.

Německo – výlety v okolí první navštívené školy a přesun do Itálie.
Tento příspěvek bude víc o cestě a místech, na kterých se výprava z Humpolce zastavila a která navštívila. V těchto dnech již zřizovatelka MŠ a ZŠ Bambi opět sedí ve školní lavici, pozoruje postupy ve výuce – tentokrát v italské škole, ale o tom až příště. Nyní ještě k Německu, okolí Mnichova a cestu přes Švýcarsko do Itálie…
Když se zabýváme školami, jde s tím ruku v ruce pozorování regionu, přemýšlení o úrovni vzdělanosti, následných pracovních příležitostech a uvažování, jak region vypadá a co je z něj cítit ve vztahu k úrovni kvality škol… Helena s dětmi poznává místa, kde se zrovna nacházejí, z více stran… (muzea, kulturní zajímavosti, ale i povídání si s místními…)
Z deníčku cestovatelů:
„Na pracovní cestě v zahraničí s dětmi trávíme čas také jako jakákoliv jiná rodina. Dopoledne se děti učí, pracují na zadání ze školy, vymýšlíme i vlastní úkoly a některé předměty máme online. Odpoledne vaříme, pečeme, chodíme na nákup a na procházky nebo vyrážíme na výlety v okolí. V Německu jsme v Possenhofen vyrazili pěšky k jezeru Starmberg. Zde se nachází zámek, kde vyrůstala Sissi – Alžběta Bavorská, choť císaře Františka Josefa I. Večer jsme si pak film o Sissi museli pustit 🙂. Vypravili jsme se také vlakem do Mnichova. Vystoupili jsme na Marienplatz a vyrazili do Deutsches Museum, které je nabyté různými tématy a vše je vymyšleno opravdu interaktivně pro děti. Návštěvu tohoto muzea doporučujeme i jako samostatný výlet. S dětmi toho člověk moc nenachodí a tak jsme v Mnichově více nezvládli, ale z toho co jsme viděli, je Mnichov hezké čisté město s dobrou infrastrukturou. Před odjezdem jsme pak s dětmi rozbalili mapu, abychom viděli odkud kam cestujeme a mohli trochu plánovat, i když spousta zastávek a výletů je neplánovaných 🙂.
Při přejezdu z Německa do Itálie jsme se zastavili v Zurychu, kde tento víkend ještě sněžilo. A tak jsme se nejdříve rozhodli pro muzea. Jako první jsme navštívili „Lindt – Home of chocolate“ a pak také univerzitní přírodovědné muzeum, kam je vstup zdarma. Jinak je všeobecně Švýcarsko poměrně drahou zemí a tak jsme se vybavili pořádnou svačinou 🙂. I přes nepřízeň počasí jsme si nemohli nechat ujít alespoň krátkou procházku centrem a výstup na věž kostela Grossmunster.
Cestou do Milána jsme pak také párkrát zastavili v Alpách a užívali si nádheru výhledů a hor. Na benzíne jsme pak zvládli dolít olej do auta a pokračovali přes Como do Milána.“