BAMBISCHOOL – Cesta po Evropě – díl 8.

Následující příspěvek je poslední, pokud jde o barvitou cestu zakladatelky Mateřské a Základní školy Bambi po Evropě. Cestu za poznáním různorodých evropských základních škol, na které ji doprovázely její tři děti (14, 10 a 6 let), s cílem reálně zažít výuku v několika evropských zemích a různě zaměřených školách, aby se ZŠ Bambi mohla jednak blíže propojit s navštívenými školami a hlavně, aby se naše škola mohla inspirovat v konkrétních krocích moderní školní výuky na západní části evropského kontinentu. Cesta je u konce. Výprava dorazila v pořádku domů. Děkujeme za tuhle neobyčejnou práci… věříme, že jako tým Základní i Mateřské školy budeme z celé cesty ještě dlouho čerpat a navazovat na ni 👩‍🎓
Speciální poděkování patří společnosti AR servis – oficiální stránka za možnost vyrazit po Evropě se spolehlivým vozem 👍🙏
A nyní ještě pár slov Heleny k přesunu z poslední navštívené školy ve španělském Mataro domů, s krátkými poučnými i soukromými zastávkami ve Francii a Velké Británii…:
„…S dětmi jsme se snažili každý den po škole navštívit nějaké místo v Barceloně, která byla vzdálená cca 20 min od Mataro. Viděli jsme například Sagrada Familia, Park Guell nebo Ciutadella a klášter Monserrat. Španělsko má příjemné klima a spoustu krásných míst, které stojí za návštěvu. I když je cestování s dětmi poměrně náročné, snažili jsme se využít našeho volného času na maximum a nachodili jsme spoustu kilometrů. Tímto se můj pracovní čas naplnil a už se těšíme domů. Před tím nás vsak čeká ještě jedna soukromá cesta 🚗
… Za jednu noc jsme se přemístili z Barcelony do Paříže na naší výpravě za rodinou. Cesta trvala celkem cca 10 hodin. Ráno se děti probudily v Paříži, kde bylo o poznání chladněji. Za jeden den jsme navštívili krásné muzeum Louvre a Eiffelovu věž, přespali a pokračovali jsme za rodinou do Anglie. Setkání s babičkou a dědou bylo vskutku dojemné. Díky covidu se s dětmi neviděli celé tři roky. Při té příležitosti jsme vlakem navštívili i Londýn.
… Jsme doma. Ze soboty na neděli jsem řídila z Anglie až do ČR a cesta i s trajektem trvala cca 14 hodin. Cestou jsme se krátce zastavili ještě v Bruselu. Dorazili jsme v neděli 9. 4. večer.“