Beseda o zdravém stravování

Jsme velmi rádi, že se nám v pondělí 13.2. podařilo uspořádat besedu o zdravém stravování. Ceníme si účasti maminek, paní majitelky obchůdku Rozmarýnka a naší nutriční specialistky. S dětmi jsme se na tento den poctivě chystali. Nakoupeny byly různé druhy zeleniny, ovoce, těstovin, semínek, vloček, fazolí, ořechů, sušeného pečiva, ryby, mléčné výrobky aj. S dětmi jsme si ráno povídali o jídle, sestavovali jsme potravinovou pyramidu a připravili jsme několik zdravých dobrot jako byl makovec bez mouky s ovesnými vločkami, dýňové muffiny či krekry ze semínek. Vše nám moc chutnalo a tak jsme namnožili recepty, které si někteří z rodičů odnesli i domů.

Beseda byla věříme pro všechny zajímavá a přínosná. Probrali jsme celkové složení jídelníčku, výživové hodnoty několika potravin a domluvili jsme se na několika změnách v jídelníčku školky. Do budoucna se budeme zabývat změnou v objednávkách pečiva na základě zjištění o jejich složení, omezíme spotřebu klasického mléka a budeme se snažit jej nahradit kysanými přípravky, pozměníme receptury pomazánek, zavedeme pečení zdravých variant moučníků, upravíme zálivky na salát, nově zařadíme některé potraviny jako  ořechový olej, chia semínka, špaldovou mouku aj. Stále u nás bude platit podávání čerstvého ovoce a zeleniny každý den a zachování neslazeného čaje.

Věříme, že celkové ozdravení jídelníčku přispěje k lepší imunitě dětí a že naši aktivitu rodiče vítají. Jsme stále otevřeni novým receptům, postřehům, doporučením či novým druhům potravin. Podněty rodičů pro nás vždy byly a jsou velkou inspirací a jsou vítány.