Besídka pro maminky a společné tvoření dárečku ke dni matek

 

Ve čtvrtek dne 5.5.2016 proběhla u nás ve školce besídka ke dni matek. Dopoledne si děti celou besídku zopakovaly, pak se proběhly venku, naobědvaly, vyspinkaly, nasvačily a mohlo se začít. Všichni i pani učitelky se slavnostně oblékli a těšili se na příchod maminek a babiček. Besídku zahájily velké předškolačky Sofinka, Anička a Terezka uvítací básničkou. Poté vystoupily všechny holky společnou básní pro maminky, pak všichni kluci, také básničkou pro maminky, ve které slíbili, že budou aspoň jednou hodní. 🙂 Následovalo pásmo básniček:

Adam P. – Pro maminku

Adam L. – Babičce

Janík, Ninka – Moje maminka

Barunka, Vašík – Babička

Anabelka – Mamince

Bára C., Nelinka – Konvalinka

Velké děti s paní učitelkou Lenkou vystoupily s operetkou „Budulínek“ a i v kostýmech (kromě Anabelky, která se nechtěla převléknou za lišku) nádherně zazpívaly celou pohádku. Malé děti se připravily na pohádku „Boudo, budko“. Oblékly si kostými jednotlivých zvířátek a mohly začít. Moc se jim pohádka povedla a sklidily velký potlesk. Následovala jóga s Ráďou. Nejdříve velké děti zacvičily na písničku „Dělání, dělání…“, a pak malé děti ukázaly sestavičku „Zvířátka“. Ráda na sestavičku měla připravenou písničku, na kterou děti každý den chodí elipsu, a tak část malých dětí místo, aby začaly cvičit sestavičku, chodily po elipse. J  Brzy se ale všichni zapojily do cvičení a vše nakonec krásně maminkám ukázaly. Předškoláci zacvičili s Ráďou na písničku od Dády Patrasové sestavičku s gumou a nastalo pásmo písniček s Klárkou, doprovázené klavírem – Čarodějnice, Barvičky, Přišla jsem. Na závěr děti ukázaly pokroky v angličtině. S Helčou zazpívaly pásmo anglických písniček: Yes, I can / One little finger / Mary, Mary / Old McDonald had a farm / Put your finger. Myslíme si, že se besídka dětem moooocccc povedla a věříme, že i maminky byly spokojeny se svými ratolestmi.

Po skončení besídky děti rozdaly maminkám a babičkám přáníčka a srdíčka. Popřáli jsme krásný svátek všem maminkám a pozvali všechny na společné tvoření dárku. Měli jsme nachystané plátěné tašky, foukací fixy a spousty šablonek. Všichni si měli možnost nazdobit nákupní tašku dle vlastní fantazie. Někteří malovali přímo fixami na tašku, jiní využili šablonek. Co taška, to originál. 🙂 Všem se to moc povedlo a věříme, že čas strávený s dětmi je pro každého cenný a nezapomenutelný. V dnešní uspěchané době je náročné udělat si čas na takové aktivity, ale věřme, že budou mít děti krásné zážitky z dětství. Budeme se těšit na další společnou akci. 🙂