Bezinkový projekt

V červnu při našich vycházkách milovanou přírodou nešlo přehlédnout kvetoucí bezinky. A protože máme rádi bezinkovou šťávu, rozhodli jsme se ji ve školce uvařit!

Nejdříve jsme zapátrali po receptu. Potom jsme vyrazili na výpravu s košíčky, do kterých jsme naplnili voňavé květy. Na každý litr vody jsme spotřebovali 10 velkých květů. Uložili jsme je do vodní lázně spolu s mátou a citronem na celý jeden den.

Druhý den jsme vybrali ten největší hrnec, co ve školce máme, připravili si cukr a dali se do práce: bezinky jsme scedili přes sítko a plenku a bezinkovou vodu následně svařili s cukrem. Děti nevěřili, že na každý litr vody padne kilogram cukru. Od samého ochutnávání jsme byli zalepení až za ušima 🙂 Vše jsme si vyrobili sami a tak víme, že je ve šťávě jen vše přírodní. I když šťáva obsahuje nezdravý cukr, nebude ho moc, protože si její pití budeme ředit spoustou vody.

Sladkou šťávu jsme nalili do připravených vymytých skleniček a tak si teď vychutnáváme mimo tradiční chuť máty a citronu i bezinky z našeho společného projektu. Mňam!