Co se děje v ZUŠCE

            Na úterý 7. 3. jsme dostali krásné pozvání k návštěvě Základní umělecké školy Gustava Mahlera. Byl pro nás připraven ukázkový výchovný koncert o tom, na jaké nástroje se děti v umělecké škole mohou naučit hrát. Koncert byl bohužel uzpůsoben pouze pro starší děti ze školky, mladší děti na nás tedy čekaly ve školce.

Se staršími dětmi jsme se tedy vydali do umělecké školy, která je hned vedle školky. Měli jsme to tedy jen kousek. Ve škole nás uvítala paní učitelka, která nám ukázala, kde si můžeme odložit. Přišli jsme docela brzy a tak jsme měli spoustu času na prohlídku neznámých prostor. Vyšli jsme až do posledního patra, prohlíželi jsme si fotografie a obrazy, které vytvořili děti z výtvarného oboru. Když jsme přišli před sálek, kde se měl odehrát koncert, všimli jsme si, že je tam televize, to nás uchvátilo. Paní učitelka Zuzka pak běžela do sálku a ukázala se nám právě v televizi. V sálku byla totiž kamera a to co zachytila, se ukázalo v televizi před sálkem. Všichni jsme si museli jít zamávat, abychom byli také v televizi. J Pak už jsme se usadili do křesílek a netrpělivě čekali, co se bude dít.

Koncert začal představením smyčcových hudebních nástrojů. Nejprve nám nástroje zahrály společně a poté se představil každý sám. Slyšeli jsme housle, violu a basu. Pak přišel bubeník, my jsme ale vůbec nepoznali, jakou hrál písničku. A tak bubeník vyšel do světa hledat kamarády nástroje, které by zahrály s ním. Našel klarinet, příčnou flétnu, lesní roh, tubu, trubku a akordeon. S některými nástroji jsme si také zazpívali. Potom nám všichni zahráli společně. To se nám moc líbilo a tak jsme všem zatleskali. Na památku jsme dostali omalovánku s hudebními nástroji a tužku na zapisování. V ZUŠce se nám moc líbilo a doufáme, že nás tam zase brzy pozvou.