Den dětí a pasování školáků

Dne 1. 6., se jako již tradičně konal u nás ve školce Dětský den. Počasí nám přálo a tak už svačinku děti dostaly na zahradě.

Když se děti posilnily, už byl připraven pan kouzelník, předváděl nám nejrůznější kouzla a čáry, dokonce učil kouzlit i děti, které si bral za asistenty. Nejlepší kouzlo ovšem bylo, když pan kouzelník nechal zmizet celou králíkárnu, a králíka pak vykouzlil v kouzelné krabičce J. Kouzelníka jsme odměnili velkým potleskem.

Pak už přišli na řadu předškoláci, všichni přednesli krátkou básničku na rozloučení se školkou a pak už je paní učitelky pasovali na velké školáky. Školáci pak dostali drobné dárky na památku ze školky a také velký dort ve tvaru aktovky. Odměnit jsme nezapomněli ani rodiče předškoláků, kteří dostali krásné vysvědčení se samými jedničkami. J

Potom už se děti s rodiči mohl vrhnout na plnění rozličných úkolu na sluncem ozářené zahradě školky. Děti házely míčky, hledaly obrázky po celé zahradě, poznávaly paní učitelky po slepu hmatem, nebo namotávaly bonbóny na jazyk nití. Za všechny splněné úkoly si pak děti mohly nechat něco namalovat na obličej a dostaly také diplomy, prstové maňásky i sladké odměny.

Tím to ale nekončilo, pak nám do školky přivezli pizzu, se šunkou a sýrem, mňam, to jsme si pochutnali.

Díky tomu, že jsme se posilnili, měli jsme ještě energii na zasazení jabloně a několika dalších keřů na zahradě školky. Už se moc těšíme, až stromy i keře pokvetou a budou plodit a my je budeme moci pozorovat.

Po všech těchto aktivitách měli děti ještě spoustu energie a dlouho do večera ještě běhaly na zahradě a užívali si s rodiči SVŮJ DEN.