Den otevřených dveří na rybárně a procházka ke statku

V pátek 4. 5. byl naplánovaný výlet na statek a také do rybárny, kde byl den otevřených dveří s bohatým programem pro děti.

Cesta, která nás čekala, byla poměrně dost dlouhá a náročná a proto jsme se rozhodli, že nebudeme svačit ve školce, ale až v průběhu cesty na statek. Vyrazili jsme hned po osmé hodině, abychom měli dostatek času si všechno prohlédnout. Děti se během cesty dohodly, že nejprve půjdeme do rybárny. Před rybárnou jsme dali svačinku na lavičkách. Paní učitelka namazala svačinu a nakrájela zeleninu, která dětem moc chutnala. Na rybárně měli vystavené kádě s rybami, kde byl kapr, sumec, úhoř, cejn lín a mnoho dalších známých ryb. Pro některé děti to byl velký zážitek vidět tak velké ryby. K vidění byla také výstava fotek a vycpanin kapitálních kousků ryb. Děti dostaly dárky, které si mohly odnést domů. Připravená byla také střelnice, kde se střílelo po kormoránech. Jen škoda, že času bylo málo. Rozloučili jsme se s rybáři a přišli jsme ke statku, kde jsme hledali mláďata zvířátek. Hned při příchodu jsme zahlédli hříbátko, které se dětem zdálo moc roztomilé. Viděli jsme také koťátka, telátka a selátka. Dětem docházela energie, kterou nastartovala paní učitelka, která měla pro děti sladké povzbuzení. Cesta zpět do školky překvapivě rychle utekla a ve školce nás čekal výborný oběd.

Chtěl bych ocenit výkony všech dětí, které zvládly náročnou cestu v horkém počasí. Myslím, že děti potřebují názorné ukázky a takové výlety jsou vždy přínosem.