Den otevřených dveří u hasičů

Ve čtvrtek 3. 5. jsme se s dětmi vydali na návštěvu k hasičům, kam se každoročně moc těšíme.

Už od rána bylo ve školce velmi rušno, protože se v naší školce konal zápis nových dětí do školky. Rodiče s dětmi si procházeli školku, kde se seznamovali s vybavením školky a se všemi pomůckami. Většině dětí se líbily domácí zvířátka Bohouš s Emičkou. S dětmi jsme udělali elipsu na téma mláďátek a kolem desáté hodiny se šli oblékat na cestu k hasičům. Hned jak jsme přišli k bráně hasičské stanice, ujal se nás milý pán, který nás seznámil s vybavením, které je nezbytné při záchraně lidských životů. Měli jsme také možnost vlézt do hasičských aut, kde se děti vyzkoušely všechny pedály, volant i čudlíky. Pan hasič nám pustil sirénu. Následovala ukázku jednoho z hasičů, který nám předvedl, jak umí jezdit po tyči z velké výšky. Každý dostal na hlavu hasičskou helmu. Jen škoda, že nám nevysunuli 30 metrů dlouhý žebřík, který si kluci chtěli vyzkoušet. 🙂 Čas utíkal a oběd ve školce čekal.

Dětem se u hasičů vždycky moc líbí a rádi příští rok zas přijdeme 🙂