Děti z Bambi a zvířátka z Pavlova v Medou

Dne 3. 10. 2017 jsme se s dětmi vypravili na plánovanou procházku do Medou, kde na nás čekal pestrý program. V rámci programu nás zaměstnanci ze Záchranné stanice Pavlov a klienti z Medou, seznámili se zvířátky a s informacemi, které se k jednotlivým zvířátkům vztahovaly. Naše děti pozorně poslouchaly a nebály se na cokoliv zeptat. Zaměstnanci z Pavlova rádi odpověděli a zájem dětí o zvířátka je potěšil.

Největším zážitkem pro děti byla možnost, kdy se mohly zvířátek dotknout a pohladit si je. Děti z Bambi si tak mohly z blízka prohlédnout Sovu pálenou, která si děti pozorně prohlížela, ježka, který se jim schoval do klubíčka a také netopýra, který jim zapískal na pozdrav. Zaměstnanci z Pavlova dětem dopřáli i ukázku v podobě krmení netopýra červíky.

Pro děti byl tento výlet velkým a neopakovatelným zážitkem, který však při zpáteční cestě do školky skončil velkou dešťovou přeháňkou. Trocha vody ale nesmyla ani vzpomínky, ani omalovánky zvířátek a děti si v teple a suchu mohly jednotlivá zvířátka vymalovat.