Hmyzí den

Ve čtvrtek 8 června se v naší školce konal hmyzí den. Na tuto událost jsme se všichni pečlivě připravovali. Vše začalo už od přípravy kostýmů. Děti byly převlečené například za berušky, vosy, čmeláky, mravence, mouchy, vážku a pavouka. Všem se kostýmy moc povedly a na tom mají určitě velkou zásluhu rodiče, kteří dětem pomáhali s přípravou.

Už celý týden se nesl ve znamení hmyzu, kdy jsme s dětmi pozorovali jednotlivý hmyz, říkali jsme si zajímavé informace jako například, jak se máme k těmto zvířátkům chovat, čím se živí, kde žijí a další zajímavé věci. Vše vyvrcholilo ve čtvrtek, kdy jsme se sešli v již zmiňovaných kostýmech. Ráno po svačině jsme si udělali módní přehlídku, kde měl každý možnost se sám představit a říci něco o hmyzu, za který je převlečený.  Největší úspěch sklidila paní učitelka Klárka, která měla kostým berušky. Za zmínku stojí určitě i kostým Adámka Linharta, který byl jediný převlečený za pavouka a byl opravdu velmi originální. Po přehlídce byla venku připravená hmyzí diskotéka, kde se tančilo a zpívalo.  Děti si to opravdu moc užily a byla na nich vidět spokojenost.

Celý hmyzí den i příprava s ním spojená byla velmi poučná, děti se dozvěděly spoustu informací o hmyzu a jeho životě. Takto prakticky pojaté dny jsou velmi užitečné pro děti, kde se naučí spoustu znalostí formou zábavy.