Mikulášská nadílka v MŠ

V pondělí 5. 12. 2016 nás ve školce čekala vzácná návštěva, už jsme ji ale dlouho očekávali a tak jsme na ni byli dobře připravení. Posilnili jsme se dobrou svačinkou, znovu jsme si připomněli, co nás čeká, zazpívali jsme si a očekávali jsme příchod Mikuláše s jeho družinou.
Náhle jsme uslyšeli tajemné cinkání, o chvilku později se ve dveřích objevil bílý pán, Mikuláš, hned za ním i krásný anděl a dva rozverní čertíci. Všichni jsme pěkně pozdravili. Pak se nás Mikuláš zeptal, jestli umíme nějakou básničku nebo písničku. Předvedli jsme tedy Hudry, hudry, dupy, dupy a Kdo to klepe. Pak už měl Mikuláš připravenou svoji knihu hříchů a dobrých skutků. Z ní nám předčítal a každému ve školce něco řekl. Někdo hříchy neměl a tak mohl hned dostat odměnu od andílka. Někdo měl ale kromě dobrých skutků také hříchy a někdo jich měl dokonce i víc, tyto děti musely Mikuláši slíbit, že se polepší. Když to slíbily, také nakonec dostaly malou odměnu. Nakonec všechny děti nebesky pekelnou kontrolou prošly. 🙂
Pak paní učitelky dostaly od čertíků pekelnou vařečku. To proto, kdyby náhodou ve školce někdo zlobil, aby mohli zaklepat vařečkou na zem, a čerti hned přijdou. Nakonec si s námi čertíci zatančili oblíbený Baobab. A moc jim to šlo. Odvážné děti mohly podrbat čertíka na zádech.
Pak už jsme se s naší vzácnou návštěvou rozloučili a doufáme, že nám tady zůstaly samé hodné děti.