Návštěva policie ve školce

Dne 31.5.2016 nás e školce navštívilo nejnovější policejní auto v Humpolci a tři policisté. S dětmi se přivítali a mohla začít ukázka různých věcí. Nejprve provedli dechovou zkoušku u paní učitelky Klárky – vše bylo v pořádku, pak zkontrolovali i Ráďu, také o.k. Rádě i zkusili setřít z čela vzorek na omamné látky v těle, vše bylo negativní J. Poté si děti mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu. Váží skoro 20 kg, tak se moc odvážlivců nenašlo. Také nám ukázali, jak se zvýrazní stopa. Postříkali stopu v hlíně oranžovým sprejem, a ta se výrazně zviditelnila. Policisté také ukázali dětem všechny důležité věci, které nosí u sebe na opasku – vysílačku, pistoli, obušek, baterii a pouta. Obušek a pouta dokonce i půjčili odvážným dětem na vyzkoušení. I Klárka byla odvážná a nechala se spoutat k sobě s Terezkou J. Děti si také mohly  zkusit mluvit do vysílačky, kterou mají policisté zabudovanou v autě. Pustili dětem i houkačku a blikačku na autě a nakonec děti pustili i do policejního auta. I pani učitelky si vyzkoušely, jak se sedí za volantem policejního auta.

Pan policista si děti vyzkoušel z dopravních značek a důležitých telefonních čísel a za odměnu jim rozdal pexesa s dopravními značkami a rozvrh hodin. Nakonec jsme si udělali všichni dohromady fotografii u policejního auta.

Děti poděkovaly za dárečky a vyčerpávající informace od pánů policistů. Pani učitelky odměnily policisty čokoládou a tím naše zábavné dopoledne skončilo.