Návštěva výstavy v botanické zahradě Zemědělské školy v Humpolci

V úterý dne 28. 6. 2016 jsme se s dětmi vydali na výstavu v botanické zahradě. Na začátku nás hned přivítali studenti zemědělské školy a obdarovali děti domácí upečenou buchtou. Než děti buchtu snědly, prohlédli jsme si dva krásné záhony s květinami. Zaujali nás také keře, pod kterými bylo úplně bílo. Paní učitelka Ráďa zavolala: „Jé děti, tamhle pod těmi keři chumelilo!“ Děti jsou ale moc šikovné a hned běžely zjistit co to je a brzy hlásily, že jsou to odkvetlé bílé květy z keře. 🙂

Pak se nás ujal nějaký pan učitel a dovedl nás k záhonkům, kde pěstují různé rostliny (kukuřici, fazole, len, hrášek, jahody, ječen, oves, lupinu, řepku olejku, bob obecný – koňský aj.) Vše je pěstováno bez postřiků, takže BIO. Prohlédli jsme si také skleník, kde rostli okurky, rajčata, papriky, kedlubny, špenát ……  . Došli jsme také ke stolečku, kde byl otevřený i včelí úl. Děti si na vlastní oči prohlédly, jak vypadají včeličky při práci na plástu. Některé děti zahlédly i matku – včelí královnu, která měla na sobě modrou tečku. Pan včelař dal všem dětem ochutnat 4 druhy medu a ochotně odpovídal na všechny jejich zvídavé otázky. Pak jsme navštívili stoleček, u kterého měly děti poznat různé druhy rostlinek a bylinek. Studenti zemědělské školy byli mile překvapeni, co toho děti znají. Poznali i ječmen a to s nápovědou, že je to rostlina, která se přidává i do piva. Za odměnu jim darovali bonbónek. Uvolnila se velká dřevěná houpačka, tak se děti vystřídaly a pohoupaly se.

Před odchodem jsme se všichni napili a dostali jsme ještě na cestu lízátka a bonbónky. Ty už jsme ale dětem rozdali až ve školce, aby si je vzaly domů.

Výstava se všem líbila a věříme, že se děti naučily zase něco nového.