Návštěva z Portugalska

Na základě spolupráce se ZŠ Hradská nás v pátek dne 28.4. poctila návštěva z Portugalska, kdy u nás v rámci programu EU Erasmus  strávily celé dopoledne paní učitelky Ana a Fatima. Ana vyučuje na základní škole a Fatima je paní učitelkou ve školce. Navzájem jsme se obohatili o několik postřehů, námětů a zkušeností. Do budoucna bychom byli rádi, kdyby se i nám podařilo získat prostředky z EU a vycestovat do škol či školek v jiných zemích.

Vzhledem k čarodejnickému dopoledni u nás ve školce měly paní učitelky možnost vidět nejen každodenní výuku anglického jazyka či práci s montessori pomůckami, ale také čarodejnické disciplíny a diskotéku. Nakonec s námi na jejich přání ochutnaly oběd ve školce a vzhledem k tomu, že jsme měli řízek s bramborovým salátem, tak jim moc chutnalo.

Obě paní učitelky se shodly na tom, že jsou “naše děti” velmi samostatné v rámci svojí sebeobsluhy a že jsou výrazně tišší a klidnější než děti v jejich domovské škole a školce.

S oběma paní učitelkami zůstáváme i nadále  v kontaktu a budeme se těšit na vzájemnou spolupráci. 🙂