Olympijské hry

K příležitosti tématu zimních sportů, které se staly naším tématem na elipse, jsme uspořádali Olympijské hry pro všechny holky a kluky.

Několik týdnů se děti těšily do tělocvičny, kde měly slíbené překvapení. Přípravy byly o to náročnější, že jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli se jednotlivé disciplíny uskuteční venku, nebo v prostorách tělocvičny. Vzhledem k počasí, které bylo chladné a nevlídné jsme zvolili tělocvičnu. Při příchodu do tělocvičny hrála hymna olympijských her, které se rozléhala na celém sportovišti. Děti si uvědomily, že to je opravdu výjimečná chvíle. Každý sportovec dostal startovní číslo, které ho provázelo po všech disciplínách. Paní učitelky se staly průvodci a staraly se o to, aby vše probíhalo zábavnou formou. Měřili jsme čas, za který zvládnou uběhnout určitou vzdálenost… trénovali jsme odrazovou sílu, koordinaci, obratnost, vytrvalost, sílu atd.. Veškeré výsledky se zapisovaly do tabulek, které sloužily k tomu, aby děti vnímaly, že celou akci bereme vážně a že si jejich snahy velice vážíme. Žádné výsledky se nevyhodnocovaly, ani neporovnávaly. Každý se snažil tak, jak nejlépe mohl.

Závěrem každý dostal účastnickou odměnu v podobně diplomu a medaile.

Doufám, že si děti z takové akce odnesou zážitek, který je bude naplňovat a budou rádi vzpomínat na školku BAMBI, ve které měly příležitost zažít něco podobného…