Předškoláci na návštěvě v ZŠ Hálkova

V úterý 13. 3. jsme se se staršími dětmi vypravili na prohlídku do ZŠ Hálkova, přímo na prohlídku prvních tříd, abychom věděli a vyzkoušeli, co nás od září čeká. Šlo se nás podívat celkem 12 a s námi i Jonášek, který sice ještě do školy nepůjde, ale moc se chtěl jít podívat.

Paní učitelky nás přivítaly a rozdělily si nás na 3 skupinky, abychom se mohli rozejít do tří prvních tříd. Pak zazvonilo a jde se na to. Hodina začala.

Všichni předškoláci si tak vyzkoušeli, jak to bude vypadat, až začnou chodit do školy. Předškoláci předvedli školákům, jak se umí podepsat, jaká už znají písmenka, že už umí počítat a znají i geometrické tvary. Paní učitelky pak předškoláky odměnili školním časopisem a někteří dostali i sluníčko a jedničku s hvězdičkou. Pak zase zvonek a přestávka. Ve škole jsme se také potkali s našimi starými známými, Adámkem a Domčou, kteří už školáky jsou. Školáci byli také moc šikovní a už se toho od září stihli mnoho naučit.

Poděkovali jsme za ukázkovou hodinu, rozloučili jsme se a dali jsme se k odchodu. Dětem se ve škole moc líbil, tak snad jim nadšení vydrží co nejdéle.