Rozbalování dárků

Ve středu 21. 12. nás čekala návštěva Ježíška v mateřské škole. Ráno jsme si povídali, jaké dárky si od Ježíška přejeme. Ještě jsme vyrazili na poslední tenis do haly, popřáli jsme hezké Vánoce panu trenérovi Filipovi a těšili se na předvánoční oběd. Všichni byli hodně nedočkaví, ale museli jsme si řádně odpočinout před nadělováním dárků. Po svačince jsme se převlékli do svátečních šatů a už tu byla slečna s flétnou. Zazvonil zvoneček a v herně jsme objevili krásný, veliký stromeček a plno dárků. Slečna Adélka nám zahrála na příčnou a zobcovou flétnu několik koled. Koledy, které jsme znali, jsme zpívali s ní.

Abychom se nehádali, kdo začne s rozbalováním, rozpočítali jsme se. První dárek rozbalovala Adélka. Byla to postýlka pro panenku. Po rozbalení dárku si Adélka vybrala dalšího kamaráda, který bude rozbalovat dál. Tak jsme se skoro všichni vystřídali a začali si hrát s novými hračkami. A že jich bylo! Postýlka, auta, patrové parkoviště, nový kinetický písek i s formičkami, stavebnice SEVA pro holky i pro kluky, lego, kuličková dráha, spirála na soustředění a přesnost, dřevěný ponk s nářadím, knížky, hra první čísla, kloboučku hop, člověče pochlub se, nová odrážedla motorky, tatru na písek, pokladnu s kasou, obrázkovou vkládačku, a další.

Děti měly možnost si s novými hračkami pohrát a rádi se k nim přidali i jejich rodiče. Ochutnávali jsme cukroví, poslouchali koledy a společně si užívali předvánoční čas a atmosféru.