Rozbalování vánočních dárků

Ve středu 20. 12. kdy už všichni netrpělivě očekávali příchod Vánoc, měl k nám do školky dorazit Ježíšek. Pozvali jsme maminky, tatínky, tety, babičky a všechny kdo to chtěl vidět, aby o tak vzácnou návštěvu nepřišli. Seděli jsme si na svačince, povídali si o tom, co nám asi Ježíšek nadělí a jestli vůbec přijde? V tom jsme uslyšeli cinkání zvonečku. Byli jsme tiší jako myši a pozorně jsme poslouchali, jestli je to opravdu Ježíškův zvoneček. Ozval se znovu a znovu a to už jsme věděli, že je to pro nás znamení.

Potichu a opatrně jsme šli do třídy, kde jsme po otevření dveří, viděli krásný veliký rozsvícený stromeček a pod ním ….. opravdu hromadu dárků.

Společně jsme potom přivítali rodiče, kteří za námi tuto příležitost přišli užít, poděkovali jsme za všechny finanční dary a protože děti byly už velmi netrpělivé, nezbývalo nic jiného než se pustit do rozbalování. Papír létal vzduchem, každý z dětí popadl hned nějaký balíček a nadšeně ho rozbaloval. Pod kupou balicího papíru jsme pak zjistili, co jsme vlastně dostali. Byl to model naší sluneční soustavy, opravdová dvouramenná váha, mikroskop, krásné knížky, hokejky na zahradu i s puky a míčky, globus, nové pastelky, barevné válečky, modelínu, šlehač na mýdlo, logické hry, krásnou duhovou stavebnici, která se dětem moc líbí a spoustu krásných Montessori pomůcek. Ježíšek nezapomněl ani na pedagogický tým a tak, až si pedagogové přečtou své vánoční dárky, určitě se inspirativní knihy objeví v naší školkové knihovničce. A pak už děti jen zjišťovali, jak se se kterou hračkou nebo pomůckou hraje a ochutnávaly cukroví, které nám přinesly některé maminky. My jsme zase na oplátku daly našim návštěvníkům ochutnat cukroví, které jsme pekli ve školce. Bylo to kouzelné odpoledne plné radosti a smíchu. Děkujeme