Škola se již chystá na otevření druhého trojročí

S blížícím se koncem prvního školního roku naší základní školy už nyní, koncem května, naplno připravujeme následující školní rok, kdy ve škole přivítáme mnohem více dětí, a to nejen prvňáčků 🙏👏
Moc nás to těší a děkujeme za důvěru.
Velkou novinkou u nás bude otevření druhého trojročí (tedy 4., 5. a 6. třída). V těchto dnech probíhají první “pilotní” školní dny, noví žáci již se začínají výuky účastnit a zažívají na vlastní kůži, jak škola funguje, jak si jim u nás od září bude líbit.
Pro ukázku pár střípků:
Žáci pracovali nejdříve individuálně, následně společně, na tématu “škola snů”. Dále četli text o zeleninovém vývaru, který si pak společně uvařili. V přírodopisném bloku se přesunuli ven, aby provedli pokus zjišťující složení hlíny. Další den si v matematice vyzkoušeli metodu profesora Hejného, četli text o těstovinách, procvičovali porozumění textu a následně si v kuchyni uvařili těstovinový salát. Poté se zaobírali elektřinou, provedli na toto téma několik pokusů. Den byl zakončen kruhem a zpětnou vazbou každého žáka.
…takto nějak si lze představit běžné školní dny v naší škole… moc se na Vás od září těšíme, druhé trojročí! 🥳🤗