V budově naší školy byla otevřena Dětská skupina Mateřídouška

Dětská skupina Mateřídouška 👶👧🧒
Dne 24. 10., jsme zahájili provoz zbrusu nového prostoru pro menší děti – dětskou skupinu, a to v budově ZŠ Bambi – Lužická 468.
Dětská skupina je určena pro děti cca 2 – 4 roky. Dětskou skupinu inicioval a uvedl do života spolek Vzdělávání pro budoucnost, z. s., který je svou činností propojen s MŠ a ZŠ Bambi.
Vytvoření a provoz dětských skupin je v Čechách v současné době na vzestupu. Projekty jsou podporovány z evropských dotací a rodiče dětí je vyhledávají stále častěji. Důvodem je rostoucí podpora propojování pracovního a rodinného života pro oba rodiče – možnost umístit dítě do dětské skupiny třeba jen na některý den v týdnu a uzavírat díky tomu flexibilní úvazky v zaměstnání.
Přesně to umožňuje i naše skupina. Dle MPSV je k tomuto datu v ČR 1445 dětských skupin, z toho jsme pouze 2 v okrese Pelhřimov.
Dvě bývalé školní třídy jsme během září a října přebudovali na prostornou hernu a ložnici, poradili jsme si s protipožárními normami, celý úsek dětské skupiny jsme v budově funkčně oddělili od školy… 💪 Nebylo to úplně jednoduché, ale výsledek stojí za to.
Během těchto náročných týdnů jsme získali i velký kus zahrady přiléhající ke škole, který se co nevidět začne měnit před očima pro potřeby bezpečného a zábavného pobytu venku pro naše nejmenší 🙏… zatím chodíme s dětmi na procházky po nejbližším okolí 🦶
Naše dětská skupina se blíží montessori provozu, který dbá na respektující a láskyplné vedení dětí k postupné samostatnosti a přirozené zvídavosti 🙏
Rodiče dětí jsou u nás vždy vítáni. Někteří jsou přímo ve skupince během všech aktivit, než si jejich dítě v novém prostředí zvykne, někteří si berou s sebou třeba počítač a v kavárničce – v podstatě za dveřmi dětské skupiny – pracují. Pokud dítko potřebuje, jsou mu nablízku. Naším cílem je velice jemná a pozvolná adaptace dětí na to být někde bez rodičů…
Místa ve skupince stále ještě nějaká máme 😍
https://docs.google.com/…/1a0YVZ-bLeQhXp…/viewform…
Kontakt: kouzky@bambischool.cz, tel. 737334817