Velikonoční tvoření v Astře

Dne 15. 4. 2019 jsme společně navštívili Astru. Byla to naše několikátá návštěva a těšili jsme se na ni jako pokaždé. I když se nás kvůli nemocem na návštěvu vydalo méně než obvykle, stejně nás byla plná budova.

Přivítání v Astře bylo vřelé a moc milé. Spousta úsměvů a připravené prostředí, takže nebyl prostor pro ostych nebo nedůvěřivé seznamování – děti se ihned uchopily rolí pomáhačů, tvořitelů a úsměváčků a všechny babičky (a taky jeden dědeček!) se rozzářili snad jako nikdy ????. Bylo pro nás připraveno vyrábění velikonočních vajíček – ale ne jen tak ledajakých – na špejli jsme vytvořili hotová umělecká díla plná barev, s nohami, srdíčkovými rukami a nalepovacíma očkama. Babičky nám vše zpříjemnily a poradily, my jsme jim zase pomohli, s čím jsme dovedli, a společnými silami nikdo nebyl bez výrobku.

Dostali jsme i pohoštění – výbornou buchtu a šťávu, takže jsme si společně poseděli a popovídali. Zbytky energie (které máme na rozdávání) jsme spotřebovali na zahradě ????. Na další návštěvy se moc těšíme!