Výlet do Plačkova za žabičkami

V úterý dne 7.6.2016 jsme se s dětmi vydaly vláčkem zase do Plačkova. Tento týden jsme probírali žáby, tak jsme na vlastní oči chtěli nějakou vidět.                                                                       Ve školce jsme si ráno chvíli pohráli, oblékli si jen mikiny a čepku a mohli jsme vyrazit. Po cestě k vlaku jsme potkali další školku, která měla namířeno k vlaku. Pani učitelky měly strach, zda se všichni do vlaku vejdeme, ale nakonec vše dobře dopadlo a vláček vyrazil směr Plačkov.  Děti z druhé školky jely ale jen k Pařezáči a zpátky do Humpolce šli pěšky.

Jako tradičně jsme posvačili na dětském hřišti na lavičkách a těšili se na volnou zábavu. Na výlet s námi jela i pani Sobotková s malým Filípkem, který se nasvačil v kočárku a také si užíval radovánek s dětmi na hřišti. Přišly si za námi pohrát i děti z druhé školky, ale protože měly na sobě jinou barvu vestiček než naše děti, tak jsme je mohli od sebe krásně rozeznat. 🙂 Po delším dovádění na houpačkách jsme se vydali kolem rybníka hledat nějakou tu žabku. Ve vodě jsme našli hejno černých pulců, které jsme chvíli pozorovali. Ten, kdo měl nastražené uši, slyšel i žabí kvákání. Cestou zpátky k vláčku jsme si zpívali anglické písničky, tak nám to hezky uteklo a na zastávku jsme došli minutku předtím než přijel vláček. Děti stihly rychlé čůrání a hurá na zpáteční cestu do školky.

Počasí nám přálo, tak jsme si výlet naplno užili a děti z druhé školky nás motivovaly, že příště to také zkusíme jít zpáteční cestu do Humpolce pěšky. 🙂