Výlet do včelího skanzenu

Dne 22. září 2017 jsme se s dětmi vydali do Včelího skanzenu v Humpolci. Program pro naše děti měl dvě části. V první části jsme si s dětmi prohlédli jednotlivé typy včelích úlů a dozvěděli jsme se o nich spoustu nových informací. Například, že včely rozlišují pouze pět barev, a každá si pamatuje svou barvu úlu. Děti měly spoustu otázek, které jim byly s radostí zodpovězeny. Děti obohatily povídání i o svoje zkušenosti, které získaly nebo se naučily ve školce.

Druhá část programu probíhala uvnitř. Děti si mohly prohlédnout „Včelí muzeum“, kde na ně čekaly obrázky a makety s vývojovými stádii včely, obrázky se stáčením medu, včelí plástve a spoustu dalšího. Nejvíce se našim dětem líbily perníčky z medového těsta, které pro výstavu upekly manželky pánů včelařů. Děti obdivovaly nejen vánoční perníčky v podobě stromečku, ozdob, ale také velikonoční vajíčka či velké chaloupky.