Výlet na farmu Blaník

Konečně jsme se dočkali, bylo krásně a tak jsme mohli vyrazit na výlet. V pátek 23. 6. jsme nachystali hromadu svačinek, namazali jsme se opalovacími krémy a HURÁ NA CESTU. Těšili jsme se a byli jsme zvědaví, co nás čeká a tak nám cesta rychle utíkala, ale stihli jsme se i nasvačit. Po příjezdu na místo samozřejmě všichni vyčůrat :-).

Pak už si nás vyzvedla chovatelka místních zvířat a společně s ní jsme se přemístili na tribunu. Ukázala nám malou králičí slečnu, jíž jsme se stali kmotříčky. Vymýšleli jsme jména a nakonec vyhrála BOBINKA, Adámek ji pokřtil a do školky jsme si přivezli i její křestní list. 🙂 Pak už jsme se do toho pustili se vší parádou.  Houpačky, skluzavky, prolézačky, bludiště, tajemná jeskyně, trampolína, balíky slámy, plnění úkolů, blaničtí rytíři, lanovka, hledání pokladu, traktory, koně, husy, kachny, ovečky, kozy. Bylo toho hodně. Všechno jsme si to parádně užívali, počasí nám přálo.

Při takovém řádění je potřeba také doplnit energii, takže nás čekal oběd, rajčatová polévka a řízek s bramborovou kaší. Největší radost měl asi pan učitel, kterému děti nosily nedojedené řízky. 🙂 Pak jsme měli ještě čas a tak jsme se šli houpat, klouzat, běhat, prolézat, krmit zvířátka a prostě si to užít. Maminky si užily zaslouženou odpolední kávu ve stínu slunečníků s výhledem do přírody. Pak už byl pomalu čas k odjezdu. Výlet to byl velmi podařený a myslím si, že se sem určitě někdy vrátíme. 🙂