Výlet vláčkem

Pátek 27. 4. 2018 se celá školka chystala na výlet vlakem do nedalekého Radňova, kde byl naplánován piknik. Všichni se moc těšili. Děti mají rády cestu vlakem, takže se už nemohly dočkat.

Ve školce se namazala pořádná svačina, nakrájela zelenina a už nic nebránilo vyrazit směr vlakové nádraží. Tam na nás čekal Kubík s maminkou a Tomíkem, kteří se k nám přidali. Klárka koupila jízdenky a děti nalezly do vlaku, který byl skoro prázdný. Netrpělivě jsme očekávali, až se vlak rozjede. Jen co se zavřely dveře, některé děti vytahovaly svojí soukromou svačinku, kterou měly od maminek 🙂 Pan učitel neváhal a od každého ochutnal, aby zjistil kdo ji má nejlepší 😀 Cesta utekla jako voda a už bylo potřeba vystoupit. Hned jak se vystoupilo z vlaku, děti utíkaly na louku. Přešli jsme potůček přes lávku, vyběhli na kopec, kde jsme rozložili deky a nasvačili se. Po svačině jsme váleli sudy, dokud se nám nezamotala hlava. Dováděli jsme u potoka, kde jsme na sebe cákali vodu. Čas nám strašně rychle utekl.

Na zpáteční cestě Klárka rozdala malou dobrotu, která dětem dodala sílu na cestu od vlakového nádraží zpátky do školky, kde na nás už čekal oběd.

Krásný den, který jsme si s dětmi maximálně užili.