Před několika dny, 12. 5., vyrazili žáci II. trojročí ZŠ, v rámci češtiny a projektové výuky, do pražského Divadla Gong na představení Dobrodružství Toma Sawyera. Následně navštívili Národní muzeum, kde se konala výstava s názvem ZeMě.
Celá výprava se vydařila a děti i učitelé si ji moc užili . Děkujeme paním učitelkám Markétě a Evě za nápad a skvělou organizaci.
A o čem bylo představení? Pár slov přímo z webu divadla:
Škola? Pche! To je přece ztráta času, když venku se zatím dají zažít velká dobrodružství.
Tom je obyčejný kluk, který bydlí se svou svéráznou tetičkou Polly v malém městečku. Škola ho tedy moc nebaví. O životě se toho přeci může naučit mnohem víc od svého kamaráda Hucka Finna, zanedbaného syna místního opilce. Tuhle dvojku mají místní za známé firmy, klukům totiž netrvá nikdy dlouho vymyslet nějakou originální lotrovinu. Ztřeštěné nápady ale Tomovi a Huckovi nejednou pořádně zkomplikují život.
Pokud jde o výstavu, její téma udržitelnosti v praktickém životě je velmi aktuální…:
Záleží na mně, jaká bude Země – to je motto nové výstavy, která vám prakticky ukáže, jak můžete sami přispět k ochraně životního prostředí. Představuje téma udržitelnosti prostřednictvím konkrétních příkladů z každodenního života a nabádá k zamyšlení nad tím, co může jednotlivec sám udělat pro svět kolem sebe.
Výstava velice dobře a praktickým způsobem navazuje na Učebnici Cirkulární ekonomika, kterou jsme jako škola na podzim 2022 vydali, a kterou v letošním školním roce pilotuje několik dalších základních škol.